World of Nicol

Autor: Alexandra Búzová | 7.5.2018 o 9:42 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  333x

Prinášame vám rozhovor so šikovnou mladou študentkou Nikolou Semancovou, ktorá študuje masmediálne štúdiá na Univerzite Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Porozprávali sme sa s ňou o škole a práci v študentskom rádiu.

Išla si študovať masmediálne štúdiá s myšlienkou, že chceš pracovať v rozhlase alebo ťa lákalo niečo iné?

N: Prvotne som to šla študovať kvôli tomu, že som vedela, že chcem pôsobiť v tejto oblasti, no konkrétny druh média som vybraný nemala.

Čo konkrétne je tvojou úlohou v rádiu?

N: V rádiu zastávam viacero funkcií. Keďže je naša vedúca na študijnom pobyte v Prahe, tak ju zastupujem. Tak isto som aj PR manažérkou, starám sa o vybavovanie mailov a podobne. Ako vedúca redaktorov „mám pod krídlami“ redaktorov, ktorých usmerňujem pri tvorbe správ a iných redaktorských  príspevkov. A okrem toho moderujem 2 relácie.

Vieme, že každoročne prebieha Radioralley, skús priblížiť čitateľom čo to je a ako táto súťaž prebieha.

N: RadioRalley je súťažná prehliadka internátnych rozhlasových štúdií. Môžem povedať. Že má trošku medzinárodný charakter, pretože sa na nej zúčastňujú študentské rádia zo Slovenska aj Čiech. Súťaží sa v rôznych kategóriách, ktoré majú svoje špecifiká, napríklad kategória A sú dramatické útvary, B kategória spravodajské a publicistické žánre a podobne. Uzávierka týchto kategórií je približne týždeň a pol pred súťažou. 2 kategórie sa odohrávajú priamo na mieste konania a majú za úlohu preveriť pohotové reakcie členov rádia. Súťažné nahrávky hodnotia 2 poroty, a to odborná porota zložená z ľudí z verejnoprávnych a komerčných medií a takzvaná amatérska porota, ktorá je tvorená z jednotlivých členov rádií.

Popri štúdiu a práci v rádiu stíhaš písať aj vlastný blog Worldofnicol. Akým témam sa na svojej stránke venuješ?

N: Vo svojom „voľnom“ čase toho robím naozaj veľa. Okrem už spomínaného štúdia a rádia sa venujem aj herectvu v ochotníckom divadelnom súbore a píšem si už vlastný blog. Ako už samotný názov napovedá, je to o mojom svete. Venujem sa na ňom prevažne témam, ktoré úzko súvisia s krásou a kozmetikou, občas zablúdim aj do sveta módy a veľký úspech majú formáty HAUL. Blogovanie ma baví, len ma mrzí, že naň nemám toľko času, koľko by som chcela.

Plánuješ sa v budúcnosti venovať svetu médií?

N: Keďže si neviem predstaviť, čo iné by som robila, takže by som sa rada pohybovala v mediálnej oblasti.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Privatbanka bola pre Kočnera kľúčová, bola pri Bonaparte aj pri Technopole

Obchodoval aj s ďalšími, od Tatra banky kúpil pohľadávky.

Podcast Dobré ráno

Dobré ráno: Kočnerova minulosť nenecháva veľa pochybností

Čo majú spoločné Kočnerove kauzy?

Komentár Zuzany Kepplovej

Bez základnej spravodlivosti politický život len predstierame

Zažívame nebezpečné časy, keď sa priam objedáme prísľubmi spravodlivosti.


Už ste čítali?