World of Nicol

Autor: Alexandra Búzová | 7.5.2018 o 9:42 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  347x

Prinášame vám rozhovor so šikovnou mladou študentkou Nikolou Semancovou, ktorá študuje masmediálne štúdiá na Univerzite Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Porozprávali sme sa s ňou o škole a práci v študentskom rádiu.

Išla si študovať masmediálne štúdiá s myšlienkou, že chceš pracovať v rozhlase alebo ťa lákalo niečo iné?

N: Prvotne som to šla študovať kvôli tomu, že som vedela, že chcem pôsobiť v tejto oblasti, no konkrétny druh média som vybraný nemala.

Čo konkrétne je tvojou úlohou v rádiu?

N: V rádiu zastávam viacero funkcií. Keďže je naša vedúca na študijnom pobyte v Prahe, tak ju zastupujem. Tak isto som aj PR manažérkou, starám sa o vybavovanie mailov a podobne. Ako vedúca redaktorov „mám pod krídlami“ redaktorov, ktorých usmerňujem pri tvorbe správ a iných redaktorských  príspevkov. A okrem toho moderujem 2 relácie.

Vieme, že každoročne prebieha Radioralley, skús priblížiť čitateľom čo to je a ako táto súťaž prebieha.

N: RadioRalley je súťažná prehliadka internátnych rozhlasových štúdií. Môžem povedať. Že má trošku medzinárodný charakter, pretože sa na nej zúčastňujú študentské rádia zo Slovenska aj Čiech. Súťaží sa v rôznych kategóriách, ktoré majú svoje špecifiká, napríklad kategória A sú dramatické útvary, B kategória spravodajské a publicistické žánre a podobne. Uzávierka týchto kategórií je približne týždeň a pol pred súťažou. 2 kategórie sa odohrávajú priamo na mieste konania a majú za úlohu preveriť pohotové reakcie členov rádia. Súťažné nahrávky hodnotia 2 poroty, a to odborná porota zložená z ľudí z verejnoprávnych a komerčných medií a takzvaná amatérska porota, ktorá je tvorená z jednotlivých členov rádií.

Popri štúdiu a práci v rádiu stíhaš písať aj vlastný blog Worldofnicol. Akým témam sa na svojej stránke venuješ?

N: Vo svojom „voľnom“ čase toho robím naozaj veľa. Okrem už spomínaného štúdia a rádia sa venujem aj herectvu v ochotníckom divadelnom súbore a píšem si už vlastný blog. Ako už samotný názov napovedá, je to o mojom svete. Venujem sa na ňom prevažne témam, ktoré úzko súvisia s krásou a kozmetikou, občas zablúdim aj do sveta módy a veľký úspech majú formáty HAUL. Blogovanie ma baví, len ma mrzí, že naň nemám toľko času, koľko by som chcela.

Plánuješ sa v budúcnosti venovať svetu médií?

N: Keďže si neviem predstaviť, čo iné by som robila, takže by som sa rada pohybovala v mediálnej oblasti.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?